One potrafią pięknie recytować

Uczennice naszej szkoły: Marlena Goździewska (III g), Daria Knizia (III h) i Kinga Sawczuk (II f) uczestniczyły w Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Romantycznej.

3 grudnia w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze spotkało się 51 miłośników kultury żywego słowa ze szkół gimnazjalnych i średnich. Zgodnie z regulaminem konkursu każdy uczestnik wygłosił z pamięci fragment „Nie-Boskiej komedii” Zygmunta Krasińskiego oraz wybrany przez siebie utwór z epoki.

Polonista Krzysztof Kowalski, który towarzyszył dziewczętom, podkreśla, że wszystkie zaprezentowały się znakomicie, czego potwierdzeniem jest decyzja jury o przyznaniu Kindze Sawczuk III nagrody oraz o wyróżnieniu dla Darii Knizi.

Gratulujemy dziewczętom, które potrafią pięknie posługiwać się słowem i przyczyniają się do promocji naszej szkoły.