Samorząd Uczniowski

 

SKŁAD RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
2018/2019:

 

Przewodnicząca:

Kamila Łada

 

Zastępcy:

Alicja Ślubowska

 Julia Czaplicka

 

Skarbnik:

Maria Franusik

 

Sekretarz:

Cezary Sobotka

 

Pozostali członkowie:

Oliwia Tomaszewska 

Anna Bachorska 

  Paweł Wdowiński

   Oliwier Olsztyn 

    Zofia Więcek

    Oliwia Szczepańska 

   Karol Soszyński 

  Aleksandra Kłos

   Wojciech Michalski

  Lidia Wdowińska

   Maja Dobrzyńska

 

 

 

                                                                                                                Opiekun:

                                                                                                                 Katarzyna Kiliańska

 

 

 

 

Inicjatywy całoroczne:

 Rozwijamy samorządność.

 Propagujemy ideę wolontariatu.

 Dbamy o estetykę naszego gimnazjum.

 Propagujemy Prawa Człowieka i Dziecka.

 Szczęśliwy numerek.

 Organizujemy dyskoteki szkolne.

 Współpracujemy z oficjalną stroną internetową naszego gimnazjum.

 Zagospodarowujemy gazetkę informacyjną S.U.

 Systematycznie współpracujemy z fundacjami organizującymi akcje charytatywne.

 

 PLAN PRACY RSU W ROKU SZKOLNYM 2018/2019:

WRZESIEŃ 

1. Spotkanie organizacyjne oraz opracowanie rocznego planu pracy samorządu. 

2. Stworzenie strony internetowej Samorządu Uczniowskiego (konto na Facebooku).

3. Wybory uzupełniające do Rady Samorządu Uczniowskiego.

4. Kiermasz ciast dla Oliwki – 12.09

5. Organizacja Dnia Edukacji Narodowej – gala Belfer 2018  (przygotowanie ankiet)

6. Dzień Przedszkolaka – 20.09 atrakcje dla najmłodszych

7. Dzień Chłopaka – dyskoteka

8. Udział w projekcie „100 kartek na 100-lecie Niepodległości”

9. Udział w pojekcie „BohaterOn” (wyślij kartkę do powstańca).

 

PAŹDZIERNIK  

1. Pomoc przyorganizacji warsztatów chemicznych.

2. Dzień Komisji Edukacji Narodowej – gala

3. Dzień Szefa – 16.10

4. Dzień Bez Skarpetek – 21.10

5. Dzień „dresa”.

6. Akcje charytatywne.

 

LISTOPAD

1. Dzień Postaci z Bajek 5.11

2. Udział w akcji „Niepodległa do hymnu”

3. Dzień Placków Ziemniacznych – 13.11 

4. Dzień Cukrzycy 14.11 

5. Andrzejki – dyskoteka/ wróżby dla klas 1 i 2 

6. Dzień Białych Skarpetek – 30.11

7. Konkurs na selfie z wychowawcą – listopad/ grudzień

 

GRUDZIEŃ

1. Dzień Ninja – 5.12

2. Mikołajki

3. Dzień Guzika - 12.12

4. Świąteczny Kiermasz Pierniczków

  

STYCZEŃ 

1. Dzień Kubusia Puchatka – 18.01 

2. Dzień Zdrowego śniadania

3. Blue Monday – 21.01 ( dzień bez pytania, sprawdzianów i kartkówek)

 

LUTY

1. Walentynki – szkolna poczta Walentynowa, konkursy

2. Dzień dinozaura - 26.01

  

MARZEC 

1. Dzień Kobiet 

2. Dzień św. Patryka – 17.03 

3. Pierwszy Dzień Wiosny – dzień sportu (wielki mecz nauczyciele vs uczniowie) 

4. Dzień Muffinka – 30.03 – kiermasz muffinków

 

KWIECIEŃ

1. Dzień Tęczy – 3.04 (kolorowe ubrania)

2. Dzień Paskudy – 17.06 („ Dzień szalonych fryzur”)

3. Dzień Tańca – 29.04

 

MAJ 

1. Dzień Unii Europejskiej – 09.05 Konkurs Szkolny 

2. Dzień Piżamy  

3. Szkolny maraton filmowy 

4. „You can sing” – pomoc w organizacji powiatowego konkursu piosenki angielskiej.

 

CZERWIEC

1. Dzień Dziecka – maraton bajek, gry i zabawy dla najmłodszych

2. Dzień Kapcia

3. Wybory do RSU

 

       

 

 

 

 

NA GÓRĘ