Z angielskim za pan brat

W deszczowy poniedziałek 30 listopada uczniowie z naszej szkoły udali się wraz z opiekunkami: p. Olgą Bartosiewicz i p. Martą Tomaszewską-Plattner na wycieczkę do Warszawy.

Celem wyprawy był udział w warsztatach językowych American Folklore and Urban Legends oraz American Fun and Games: HootenannyPoprowadziła je Cassandre Moselle, która pochodzi z Seattle, gdzie studiowała między innymi aktorstwo. Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobyła podczas letnich obozów, nauczając języka angielskiego poprzez zajęcia muzyczne, dramę i rękodzieło. W trakcie warsztatów uczniowie wysłuchali kilku legend związanych ze Stanami Zjednoczonymi oraz nauczyli się podstawowych kroków tańca Square Dance. Charyzmatyczna prowadząca zaraziła swym entuzjazmem wszystkich uczestników, a uśmiechy długo nie znikały z ich twarzy. Wycieczkę zakończyła wizyta w jednym z warszawskich kin, gdzie gimnazjaliści obejrzeli ekranizację sztuki Szekspira Makbet w reżyserii Justina Kurzela.