Spotkanie młodzieży z parlamentarzystami

23 maja 2019 roku to kolejny ważny dzień w kalendarzu naszej placówki.
Po raz 14-ty młodzież Szkoły Podstawowej nr 3 (wcześniej Publicznego Gimnazjum ) w Przasnyszu ma możliwość gościć i rozmawiać, zadawać pytania i dyskutować na nurtujące ją tematy z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego, Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej oraz przedstawicielami innych organizacji, które mają wpływ na tworzenie naszego jutra.

Przez trzynaście poprzednich lat nasze spotkania i rozmowy miały służyć wzbogacaniu wiedzy na temat Unii i jej działań oraz prowadzeniu dialogu na temat wizji i przyszłości naszej ojczyzny oraz Europy.
Tematem tegorocznego spotkania było „Miejsce Polski we współczesnej Europie’’.
W tym roku gościliśmy:
1. Panią Julię Piterę, eurodeputowaną z Platformy Obywatelskiej.
2. Pana Krzysztofa Bieńkowskiego, Starostę Powiatu Przasnyskiego z Prawa i Sprawiedliwości.
3. Pana Konrada Wojnarowskiego, radnego sejmiku województwa mazowieckiego z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
4. Panią Barbarę Husiew, wiceprezes stowarzyszenia STOP BANKOWEMU BEZPRAWIU, kandydatkę do Parlamentu Europejskiego z listy KUKIZ15.
5. Panią Paulinę Piechnę - Więckiewicz, kandydatkę do Parlamentu Europejskiego z listy ugrupowania WIOSNA.
6. Pana Ireneusza Sitarskiego, członka Sojuszu Lewicy Demokratycznej, kandydata do Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Europejskiej.
W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele samorządów lokalnych, Pan Łukasz Chrostowski, Burmistrz Miasta Przasnysz, Wicestarosta Powiatu Przasnyskiego, Pan Waldemar Trochimiuk, Radni rady miejskiej i powiatowej oraz pan Zbigniew Makowski Przewodniczący Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu
To dzięki takim spotkaniom młodzi uczestnicy debaty mogą posłuchać, jak można pracując dla dobra wspólnego, realizować się w życiu, wybierając aktywność samorządową i polityczną.
Myślę, że dzisiejsza debata jest dowodem na to, że jako szkoła aktywnie biorąca udział w życiu społecznym i obywatelskim, jesteśmy gotowi do włączania się do dialogu umacniającego naszą Polską tożsamość, ale też dostrzegającego potrzeby i problemy tkwiące w kulturowej różnorodności współczesnego świata.
Spotkanie poprowadzili uczniowie klasy III e: Julia Rudzińska i Cezary Sobotka.
Już po raz 14 organizatorem corocznych spotkań młodzieży z parlamentarzystami są pan dyrektor Grzegorz Grabowski oraz nauczycielki pp. Hanna Bobińska i Urszula Wasilewska.
Za dekorację odpowiedzialna jest p. Agnieszka Rajska Kołakowska a oprawę muzyczną zapewnia pan Piotr Jeronim.