Projekt edukacyjny.

Niepodległa Polska mamy się czym chwalić.
Pod takim hasłem uczniowie klasy 7 a, 3 d i 3 e gimnazjum przygotowali z nauczycielką języka polskiego, Moniką Szlachetką, projekt edukacyjny.

Nie trzeba wielkich słów, żeby pokazać ojczyźnie, że się ją kocha.
Uczniowie odkrywali Polskę w sześciu dziedzinach: książka, obraz, muzyka rozrywkowa, muzyka klasyczna, gra komputerowa i film. W każdej wybierali to, z czego ich zdaniem możemy być dumni, jako Polacy.
W kategorii: książka  wybrali „Trylogię” H. Sienkiewicza, „Chłopów” W. S. Reymonta i „Kamienie na szaniec” A. Kamińskiego.
W kategorii: obraz  wszyscy uznali za najlepszego Jana Matejkę i jego dzieła: „Konstytucja 3 Maja”, „Bitwa pod Grunwaldem” i „Bitwa pod Wiedniem”.
W kategorii: muzyka rozrywkowa prezentowali „Niepokonanych” Perfectu, „Mniej niż zero” Lady Pank.
W kategorii: muzyka klasyczna  uhonorowali oczywiście Chopina.
W kategorii: gra komputerowa  zachęcali jednogłośnie do „Wiedźmina” 3.
W kategorii: film  zaprezentowali „Pianistę” R. Polańskiego, „Body/Ciało” M. Szumowskiej, „Miasto 44” J. Komasy.
A Ty? Za co jesteś dumny z Polski?