„W sieci uzależnień” - HAPPENING W RYNKU MIEJSKIM

1 grudnia 2014r. uczniowie klasy 2 C Publicznego Gimnazjum  z Oddziałami Integracyjnymi im. Noblistów Polskich w Przasnyszu zorganizowali w rynku miejskim happening pt. „W sieci uzależnień”.

Akcja została przeprowadzona w ramach projektu edukacyjnego i  spotkała się z przychylnością pana Burmistrza, pana Dyrektora gimnazjum oraz mieszkańców Przasnysza.

Uczniowie pod opieką pani Agnieszki Grabowskiej – opiekuna projektu oraz pani Anety Rudzińskiej – wychowawcy i jednocześnie nauczyciela wspierającego, przez kilkanaście minut próbowali  uświadomić ludziom, jak zgubne dla nich mogą się okazać uzależnienia od narkotyków, papierosów, alkoholu, dopalaczy czy internetu. Gimnazjaliści głosili różne hasła ostrzegające przed uzależnieniami i zniechęcające do stosowania wszelkich używek. Sami  przygotowali ulotki, transparenty oraz barwne stroje, aby zwrócić uwagę mieszkańców naszego miasta na ten problem.

Młodzież bardzo zaangażowała się w realizację jednego z kilkunastu założeń projektu edukacyjnego. Przed nimi jeszcze sporo zadań i wyzwań, ale po poniedziałkowej akcji wszyscy są pełni optymizmu, że warto jest promować słuszne idee.