7 lutego 2023 r. był Dniem Bezpiecznego Internetu.

Już dzień wcześniej w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia promujące bezpieczeństwo w sieci. Uczniowie obejrzeli multimedialną prezentację o zaletach i zagrożeniach związanych z dostępem do internetu. Po projekcji rozwinęła się dyskusja na temat korzystania przez dzieci i młodzież ze stron internetowych. Wnioski płynące z wypowiedzi naszych podopiecznych krzepią: Świetliczaki są świadome niebezpieczeństw, które mogą być skutkiem nadmiaru zaufania wobec nieznanych osób. Dzieci wiedzą też na czym polega odpowiedzialne korzystanie z sieci internetowej.
Podsumowaniem zajęć był konkurs na plakat o bezpieczeństwie w sieci. Laureatem konkursu został zespół chłopców z klasy III d: Jan Tworkowski, Piotr Raczkowski, Piotr Rutkowski i Filip Wylot.
Wszystkim uczniom uczestniczącym w zajęciach gratulujemy wiedzy i rozwagi a artystom, którzy stanęli w konkursowe szranki - twórczej inwencji i talentu plastycznego.
Apelujemy: BĄDŹMY CZUJNI!