Gimnazjum, anioły i zwierzęta

W tym roku szkolnym do akcji „Anioły ze szkoły” przystąpiło blisko 40 uczniów naszego gimnazjum. Czynnie pomagają oni pracownikom przasnyskich schronisk przy ul. Mazowieckiej i Gdańskiej.

Wolontariusze z klasy I d pracują nad projektem budy do jednego z wymienionych przytulisk, który wkrótce sami zrealizują. Szlachetna postawa młodzieży, pod opieką Pani Marta Kluczyk, jest godna pochwały.

Ogólnopolska akcja „Anioły ze szkoły” Szkolne Koła TOZRP ruszyła 1 września 2015 roku i uzyskała honorowy patronat Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt. W ramach projektu uczniowie otrzymują informacje o sytuacji zwierząt w Polsce i na świecie, nauczyciele zaś – materiały edukacyjne. Celem akcji jest pobudzenie aktywności uczniów i ich empatii w stosunku do zwierząt.
Więcej informacji na temat ww. przedsięwzięcia można uzyskać pod adresem: www.aniolyzeszkoly.pl