Deutsch – Wagen – Tour w Przasnyszu

Dnia 13.02. 2015r. odbyły się w Publicznym Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Noblistów Polskich w Przasnyszu warsztaty języka niemieckiego w ramach projektu Teutsch – Wagen – Tour organizowanego przez Instytut  Goethe’go w Warszawie. Celem projektu jest motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego oraz inspirowanie nauczycieli.

W zajęciach, które poprowadziła lektorka Magdalena Jurowska wzięły udział 2 grupy po 25 osób.

Podczas oficjalnej części tego przedsięwzięcia nasza młodzież zaprezentowała krótki program artystyczny.

Rozstrzygnięto również szkolny konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.

I. miejsce zajęła uczennica klasy Ig – Natalia Żołnowska, na II. miejscu uplasował się uczeń klasy Ig – Piotr Szczepkowski, natomiast III miejsce zajęła uczennica klasy Ia – Daria Urban.

Taka forma zajęć zrobiła wrażenie na uczestnikach warsztatów, podczas których uczniowie świetnie się bawili.

Opiekunami projektu były: Agnieszka Rurkowska, Dorota Matuszewska i Justyna Sitkowska.