„Cuda się zdarzają, a marzenie się spełniają…”

Tradycją w naszej szkole jest wystawianie jasełek bożonarodzeniowych. W tym roku grupa uczniów w składzie: Dominik Tabaka, Dominika Zielińska, Ilona Piotrowska, Katarzyna Jakubiak, Paulina Jakubiak, Natalia Łada, Bartłomiej Orłowski, Tomasz Sitarski, Julia Sobierajska pod opieką pań Olgi Bartosiewicz i Anny Mróz  opracowała scenariusz przedstawienia, przygotowała kostiumy i scenografię. Młodzież zaangażowała się i sumiennie pracowała na próbach.

Przedstawienie pt.: „Cuda się zdarzają, a marzenie się spełniają…” odbyło się w piątek 19.12.14r. Jasełka uświetniły występy artystyczne uczniów gimnazjum: Weroniki Rekosz i Pauliny Budnej (solistki); Ewy Nizielskiej (akordeon) i  Aleksandry From (klarnet) oraz chóru szkolnego i zespołu instrumentalnego w składzie: Alicja Ochenkowska, Michał Przybyłek, Aleksandra From, Patrycja Wróblewska. Młodych artystów do występu przygotował p.Piotr Jeronim. Oprawą plastyczną zajęły się panie Beata Brzęcka i Agnieszka Rajska-Kołakowska.

Mieliśmy też przyjemność gościć dzieci, nauczycieli oraz opiekunów ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Jestem”. Przed publicznością wystąpiły i zaśpiewały kolędy: Agnieszka Olszak, Magdalena Bochenek, Monika Topa, Natalia Piłacka. Na koniec uroczystości gimnazjaliści wręczyli dzieciom prezenty. Świąteczna paczka to piękny gest ze strony młodzieży, a inicjatorem pomysłu była p. Lidia Żbikowska-Jeronim.

Życząc sobie nawzajem Wesołych Świąt oraz szczęścia w Nowym Roku rozeszliśmy się wyciszeni i zadumani.