Święto Szkoły

Tegoroczne Święto Szkoły obchodziliśmy 15 grudnia. Uroczystość ta zawsze odbywa się w tym miesiącu, ponieważ 10 grudnia 1896 roku zmarł fundator Nagrody Nobla-Alfred Nobel, a jak wszyscy wiemy, nasze gimnazjum nosi właśnie imię Polskich Noblistów. Święto Szkoły było poświęcone pierwszej kobiecie, która została dwukrotnie wyróżniona Nagrodą Nobla - Mari Skłodowskiej-Curie, ponieważ w tym roku obchodziliśmy 80 rocznicę śmierci tej wielkiej uczonej. Na drugiej i czwartej lekcji odbył się apel, podczas którego zostały wręczone nagrody za dwa konkursy.

Pierwsze miejsce w konkursie na najlepszą prezentację o Marii Skłodowskiej- Curie zajął Paweł Olszak, uczeń klasy III g. Nagroda, którą otrzymał to ,,Zestaw młodego chemika”.

Wyróżnienie uzyskały zaś :Alicja Ochenkowska Natalia Bugaj z klasy III h.

W konkursie wzięły również udział: Paulina Borczak III e, Izabela Pocztowska I b, Patrycja Pawelczyk I b.

Za udział w konkursie wszyscy uczniowie otrzymali ocenę celująca z informatyki.

Statuetkę ,,Noblik 2014”za zajęcie I miejsca w konkursie wiedzy o Marii Skłodowskiej- Curie w kategorii klas I otrzymała Magdalena Długosz, uczennica klasy I f, która zdobyła maksymalną liczbę punktów- 40. Wyróżnienie uzyskali uczniowie: Natalia Krzykowska, Paulina Przybysz, Weronika Napiórkowska, Natalia Żołnowska, Izabela Nidzgorska, Rafał Wichliński, Anna Spiżarska i Przemysław Bugaj.

W kategorii klas II statuetkę ,,Noblik 2014”otrzymała Alicja Wojciechowska z klasy II d, która także zdobyła maksymalną liczbę punktów. Na wyróżnienie zasłużyły: Patrycja Wróblewska i Paulina Budna.

Wśród trzecioklasistów najlepszą okazała się być Paulina Borczak z klasy III e, która uzyskała 39 punktów. Wyróżnienie otrzymały: Paulina Przybyłek i Ewa Nizielska.

Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali oceny celujące z fizyki i chemii.

Po części oficjalnej mogliśmy obejrzeć przedstawienie wyreżyserowane przez panie: Wandę Sawicką, Joannę Glinkę i Bożenę Szewczak. Uczniowie klas: III e, III c i III g w bardzo ciekawy sposób przybliżyli nam życie polskiej fizyczki i chemiczki oraz jej męża Piotra Curie.