Tu się czyta

Nasza szkolna biblioteka od lat zachęca  młodzież do czytania książek. Maratony czytania, zakup nowości, przedstawienia popularyzujące literaturę piękną, konkursy czytelnicze, gazetki, wystawy – to tylko nieliczne działania naszej placówki na rzecz szerzenia czytelnictwa. W tym roku szkolnym biblioteka postanowiła „obwiesić” drzwi klasopracowni złotymi myślami podkreślającymi wartość czytania.  Słowom towarzyszą kolorowe ilustracje, zachęcające uczniów do przeczytania zapisanych myśli. Mamy nadzieję, że codzienne patrzenie na mądre teksty o książce i czytaniu doprowadzi uczniów do mądrych wyborów czytelniczych, uwrażliwi na piękno literatury, a za własną przyjmą opinię  naszej noblistki Wisławy Szymborskiej: ,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Bernadeta Kruszewska