Noc w bibliotece

13 maja kolejny już raz odbył się Nocny Maraton Czytania. Pasjonaci książek zjawili się tego dnia w czytelni wieczorem i opuścili mury szkoły, dopiero gdy zegar wybił północ.

Młodzież miło spędziła czas. Choć na początku każdy szukał osobnego miejsca, w którym mógłby rozłożyć koc lub karimatę, to ostatecznie okazało się, że zapaleni czytelnicy najlepiej czują się w grupie. Już zintegrowani najwięcej czasu poświęcili grom zręcznościowym, którym towarzyszyło sporo emocji. Chętnie uczestniczyli w ,,nocnych pogaduchach”, jak również z przyjemnością oddawali się indywidualnej lekturze. Śmiechy towarzyszyły kalamburom niełatwym do odgadnięcia nawet dla osób, którym przecież dzięki częstym kontaktom z literaturą nie brakuje wyobraźni.
Prawie idealna cisza zapanowała dopiero wówczas, gdy przyjaciele książek zajęli się jedzeniem pizzy – potrawy, bez której nie można by mówić o tradycyjnym Nocnym Maratonie w naszej szkole.
Tegoroczne spotkanie wpisało się dodatkowo w obchody miesiąca czytania – jest nim maj. Organizatorkami przedsięwzięcia były panie Beata Gadomska i Bernadeta Kruszewska. Szkolne bibliotekarki już dziś zapraszają na kolejną noc wszystkie chętne mole książkowe.