Świetliczaki o 11 listopada.

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości świetliczaki przygotowywały się do tego niezwykłego dnia. Rozmawialiśmy o tym czym jest niepodległość, jakie są polskie symbole narodowe, w jakich okolicznościach Polska utraciła suwerenność w XVIII wieku i w jakich odzyskała ją w 1918 roku. Dzieci poznały znaczenie słów polskiego hymnu oraz postacie historyczne w nim występujące. O symbolicznej godzinie 11.11 na dźwięk szkolnego dzwonka wszyscy w godnej postawie odśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego. Ach, co to był za śpiew mury drżały. Świetliczaki zaangażowały w to całe serce. Jest moc i nadzieja w najmłodszym pokoleniu.
Zwieńczeniem zajęć było ułożenie przez dzieci na korytarzu szkolnym flagi z wcześniej przygotowanych biało czerwonych motylków.

#SzkoładoHymnu