Nasi w „Roczniku Przasnyskim”

W pełni sezonu urlopowego w Przasnyszu kwitnie życie kulturalne, czego dowód stanowi dołączona do tej informacji fotografia. Można na niej zobaczyć tegorocznego absolwenta Mateusza Zielińskiego (towarzyszył mu nieobecny na zdjęciu ojciec) z polonistą i matkę Amelii Brus (absencję uczennicy usprawiedliwiają wakacje). 25 lipca br. w Muzeum Historycznym wzięli oni udział w promocji kolejnego tomu periodyku Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej.

Pośród zacnego grona autorów widnieją w nim imiona i nazwiska dwojga wspomnianych gimnazjalistów. W minionym roku szkolnym z twórczą determinacją pod okiem polonistów i patronatem Pana Piotra Kaszubowskiego z TPZP udowodnili, że najwybitniejsi zawsze znajdą czas, by uważniej przyjrzeć się otaczającej rzeczywistości i ją opisać. Amelia w swoich rozważaniach skupiła się na zlokalizowanej w naszym mieście figurze św. Floriana. Zaś Mateusz, o czym przed kilkoma tygodniami wspominaliśmy, napisał relację ze zwiedzania zakątków klasztoru oo. pasjonistów.
Polecam lekturę wspomnianej publikacji, ze szczególnym uwzględnieniem tekstów owych młodych badaczy, którym gratuluję debiutu!
Michał Borkowski