Niezwykła wizyta wyjątkowego człowieka

28 września naszą szkołę odwiedził p. Dominik Rymer, który porusza się na wózku inwalidzkim; jest sportowcem, szczęśliwym mężem i ojcem.
Zjawił się u nas w związku z projektem, który zainicjowała Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu. Gościa powitała i przedstawiła dyrektorka tej placówki p. Małgorzata Sobiesiak.
Sportsmen opowiedział nam o sobie. Mogliśmy dowiedzieć się o wypadku, przez który jest sparaliżowany, ale również o dobrych zdarzeniach z jego życia, które dowodzą, że warto się nie poddawać.
Dziś jest profesjonalnym rugbystą. Należy do polskiej reprezentacji niepełnosprawnych w tej dyscyplinie. Pokazał nam swoje trofea – liczba medali, które ze sobą przywiózł, zrobiła wrażenie na widowni.
Wystąpienie sportowca, przygotowana przez nasze szkolne koleżanki prezentacja dotycząca jego osoby oraz wyemitowane nagrania utwierdziły uczestników spotkania w przekonaniu, że nigdy nie można tracić nadziei i mimo trudnych doświadczeń należy szukać sensu. Pomaga w tym pasja i życiowa mądrość.
Wszystko wskazuje na to, że to wydarzenie da początek serii podobnych działań, które będą miały w tym roku miejsce w naszym gimnazjum. Obyśmy z tak wartościowych lekcji życia wynosili choćby takie doświadczenie, że należy cenić zdrowie i wszystko, czym obdarował nas los.
Aleksandra Ćwiek