Wyjazdowe powitanie lata

Nie tylko Krakowskie Przedmieście zalane było słońcem w dniu, w którym do Warszawy dotarła nasza szkolna wycieczka. Uczniowie z kilku klas od dłuższego czasu planowali ten wyjazd, który – choćby ze względu na towarzyszącą mu aurę – uznać można, bawiąc się językiem, za rozgrzewkę przed zbliżającymi się wakacjami.

21 czerwca z samego rana do stolicy wyruszyła grupa czterdzieściorga gimnazjalistów pod opieką nauczycieli: p. Joanny Glinki, p. Marty Tomaszewskiej-Plattner, p. Agnieszki Rurkowskiej i p. Michała Borkowskiego. Wszyscy mieli w planach odpoczynek po pracowitym roku nauki i dobrą zabawę w miłym towarzystwie.
Jeszcze przed południem odwiedzili escape room na warszawskiej Pradze. Zamknięty pokój, z którego podzieleni na kilkuosobowe grupki musieli wydostać się w określonym czasie, to miejsce zespołowych gier logicznych. Podczas wizyty w nim uczestnicy zabawy rozwiązywali różne zagadki oraz znajdowali poukrywane wskazówki. Kolejne etapy dostępne były dopiero po odkryciu odpowiedniego kodu – ten otrzymywało się dzięki poprawnej realizacji zadania. Kreatywność, współpraca i spryt pozwoliły wszystkim sprostać trudnemu wyzwaniu.
Kolejne dwie godziny nasi turyści spędzili na zwiedzaniu stołecznej starówki i jej zabytkowych okolic pod opieką przewodnika. Następnie udali się na przedstawienie w Teatrze Powszechnym. Sztuka o kontrowersyjnym tytule „Dziewczyny do wzięcia”, którą obejrzeli, to sceniczna wersja znanego filmu pod tym samym tytułem. Opowiada o nastolatkach z prowincji, które przyjeżdżają do dużego miasta i naiwnie zachwycają się wszystkim co nowe. Ostatecznie jednak okazuje się, że wielki świat nie tylko fascynuje, ale również rozczarowuje.
Znając już wynik budzącego w tym dniu szczególne emocje meczu Polska-Ukraina, w dobrych nastrojach wszyscy wrócili do domu. Szczęśliwi i zmęczeni całodniową wyprawą młodzi kibice wytrwale wiwatowali w autokarze na cześć zwycięskich piłkarzy. Następnego dnia pozytywnie wspominali ciekawie spędzony dzień, który zorganizowały pomysłowe wychowawczynie kl. I i oraz kl. II e.