Tegoroczne działania PCK

Kończy się rok szkolny. Za kilka dni rozpoczniemy długo wyczekiwane i zasłużone wakacje. To dobra okazja, by podsumować działania Szkolnego Koła PCK.

W ciągu tego roku nasze koło skupiło się na promowaniu zdrowego trybu życia.
W tym celu zorganizowane zostały dwa kiermasze, podczas których młodzież przekonywała swoich kolegów do jedzenia owoców, zdrowych kanapek i picia wody jako alternatywy dla niezdrowych produktów typu fast food, chipsy, cola itp. Dochód ze sprzedaży owych produktów zostanie przeznaczony na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla uczniów naszej szkoły, którzy pochodzą z ubogich rodzin.
Dodatkowo gimnazjaliści poprowadzili w przasnyskich przedszkolach serię spotkań, podczas których w sposób dostosowany do wieku przedszkolaków mówili o pierwszej pomocy. Maluchy poznały numery alarmowe, dowiedziały się, co należy zrobić, gdy ktoś się skaleczy i gdzie szukać pomocy, gdy zobaczą nieprzytomną osobę. Obserwowały sztuczne oddychanie zademonstrowane na fantomie.
Cały świat jest zaniepokojony wzrostem zachorowań na AIDS, dlatego też członkowie szkolnego koła PCK w trosce o swoich kolegów przygotowali gazetkę informującą o mechanizmach zakażenia, sposobach zapobiegania i rozprzestrzeniania się tej choroby.
Zakończenie roku szkolnego nie oznacza końca podejmowanych działań na rzecz promocji zdrowego trybu życia. Gdy we wrześniu zabrzmi pierwszy dzwonek, wznowimy nasze akcje, promujące to co najważniejsze – zdrowie.

Agnieszka Grabowska