Konkurs Piosenki Angielskiej "You can sing“

9 czerwca w naszym gimnazjum odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej “You can sing“. Muzyczne starcie poprzedzone było występem znakomitego wiolonczelisty Pawła Roka. Następnie rozpoczęły się wokalne zmagania. Reprezentanci szkół z całego powiatu zaśpiewali po jednej piosence.

Oceniało ich profesjonalne jury. W jego skład weszli: anglistka p. Edyta Krząstek, nauczyciel muzyki p. Piotr Jeronim, znany muzyk p. Ryszard Poznakowski, a także instrumentalista p. Paweł Rok. Wszyscy występujący na swój sposób zachwycili jurorów, jednak osobą, której wykonanie szczególnie przypadło im do gustu, była uczennica naszej szkoły Weronika Rekosz. Zajęła ona 1. miejsce, prezentując piosenkę pt. "Little Red Riding Hood". Dużym sukcesem jest również wyróżnienie, które zdobył nasz szkolny zespół.
To kolejna uroczystość, za organizację której odpowiada p. Olga Bartosiewicz. Naszej pomysłowej i pracowitej anglistce należą się szczególne gratulacje. Podziękowania powinny też trafić do p. Piotra Jeronima, który przygotował naszych artystów do występów.

Natalia Gadomska