Troszczą się o Ziemię

5 czerwca br. grupa młodzieży z naszego gimnazjum pod opieką p. Magdaleny Kwietniak i p. Agnieszki Rurkowskiej udała się z wizytą do szkółki leśnej w Karwaczu, która należy do Nadleśnictwa Przasnysz. Wycieczka ta była dopełnieniem corocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole.

Po lesie oprowadzał i interesująco opowiadał o pracach przy sadzonkach pan leśniczy Leszek Dęby. Młodzież mogła osobiście przekonać się, ile wysiłku i czasu wymaga wyhodowanie pięknego i potężnego drzewa z niewielkiego nasionka.
Warto też przypomnieć, że 21 kwietnia w holu głównym naszej szkoły można było wziąć udział w projekcji prezentacji multimedialnej pt. „Palący temat - niska emisja", którą opracowała uczennica kl. IIg Natalię Żołnowską.