Jarmark Staropolski i my

W sobotę 21 maja po raz czwarty uczniowie naszego gimnazjum (tym razem było ich 160) w strojach z różnych okresów historycznych wzięli udział w Przasnyskim Jarmarku Staropolskim. Przed południem wyruszyli w barwnym pochodzie sprzed szkoły na rynek miejski. Dołączyli do korowodu z zespołem muzyki dawnej na czele, za którym podążał książę Mieszko z żoną Dobrawą i świtą. Następnie obejrzeli inscenizację chrztu Polski.

Uczniowie wraz ze swoimi opiekunkami: p. Beatą Brzęcką, p. Bogumiłą Mocek i p. Urszulą Wasilewską przygotowali stoisko – wizytówkę gimnazjum. W tle kącika plastycznego dla najmłodszych uczestników jarmarku obejrzeć można było prace plastyczne wychowanków gimnazjum. Amatorzy staropolskiej kuchni skosztować mogli jej specjałów m.in. tradycyjnego chleba z regionalnym smalcem.