Gimnazjum otwarte dla szóstoklasistów

5 kwietnia w naszej szkole odbył się dzień otwarty dla szóstoklasistów. Gości przywitał Pan Dyrektor Grzegorz Grabowski. Przybliżył im pracę szkoły oraz zachęcił przyszłych uczniów gimnazjum do uczestnictwa w konkursach i uczęszczania na zajęcia dodatkowe. Przewodnicząca Paulina Budna opowiedziała o pracy Rady Samorządu Uczniowskiego. Zachęcała tym samym do czynnego brania udziału w życiu gimnazjum. W gościnnych murach naszej szkoły nie mogło zabraknąć również popisów wokalnych podopiecznych nauczyciela muzyki p. Piotra Jeromina.

Kolejnym etapem spotkania było zwiedzanie szkoły. Świetnymi przewodnikami byli członkowie RSU. Szczególnie interesujące okazały się wizyty w sali chemicznej i fizycznej. To właśnie tam nauczycielki prezentowały niespotykane na co dzień doświadczenia. Spacer po nowej hali sportowej również był strzałem w dziesiątkę. Szóstoklasiści wspaniale bawili się też na siłowni. Mimo zmęczenia i wielu wrażeń na twarzach przyszłych gimnazjalistów widać było pozytywne emocje.
I choć odwiedziny w nowej szkole szybko dobiegły końca, już we wrześniu dzisiejsi goście ponownie wstąpią w jej mury. Mamy nadzieję, że wtedy codziennie po lekcjach wracać będą równie rozpromienieni.
Natalia Gadomska