Wyjazd primaaprilisowy

Nie można by chyba było liczyć na poczucie humoru uczniów, którzy po wyjątkowo wczesnej pobudce w piątek 1 kwietnia, dowiedzieliby się, że zaplanowana do Warszawy wycieczka to żart. Oszczędzili im tego opiekunowie: p. Katarzyna Folga, p. Joanna Glinka, p. Bożena Szewczak i p. Michał Borkowski.

Pierwszym punktem wyprawy, która naprawdę doszła do skutku, było Centrum Nauki Kopernik. Przez trzy godziny w gąszczu wystaw i doświadczeń każdy mógł znaleźć coś, co go zainteresowało. Tym razem oryginalne lekcje przedmiotów przyrodniczych odbyły się poza szkołą. Natomiast humanistom, którym do szczęścia zdaje się wystarczać jedynie znajomość prawa grawitacji, zostanie zapewne w pamięci przede wszystkim wizyta w Teatrze Robotycznym.
By oswoić uczniów ze stolicą, organizatorzy postanowili zabrać ich na przejażdżkę obiema liniami metra. Po przerwie na posiłek i odpoczynek wszyscy udali się na spektakl, w którego tytule pojawia się wspomniany środek transportu. Musical w Teatrze Studio Buffo okazał się największą atrakcją wieczoru.
Magiczne przedstawienie, które wypełniały wzruszające popisy wokalne znanych z telewizji młodych piosenkarzy i zapierające dech w piersiach pokazy taneczne, nie mogło nie zachwycić – stwierdziła trzecioklasistka Katarzyna Kiślak, błyskotliwa i dowcipna zwyciężczyni zorganizowanego podczas wyjazdu konkursu (nagrodą była płyta z przebojami z „Metra”).
Utwierdzeni w przekonaniu o potędze marzeń i sile młodości uczestnicy wiosennej wycieczki wjeżdżali do Przasnysza, śpiewając z nauczycielami jeden z usłyszanych tego dnia hitów: https://www.youtube.com/watch?v=ooRfOJd8-u8