Oceniali książkę po okładce

Kilkunastoosobowa grupa najpilniejszych uczniów z klasy I c skorzystała z zaproszenia Miejskiej Biblioteki Publicznej i 16 marca pod opieką polonisty p. Michała Borkowskiego rozpoczęła spotkania w ramach warsztatów graficznych: „Jak powstaje okładka książki".

Zajęcia prowadzi p. Joanna Strękowska – projektantka okładek książek i płyt, plakatów oraz logotypów. Współpracuje m.in. z Wydawnictwem Prószyński i S-ka. Jest też autorką kilku graficznych wcieleń bestselerów Johna Irvinga.
Ciekawą prezentację działań fachowca pierwszoklasiści podsumowali indywidualnymi recenzjami wybranych przez siebie okładek. Ostatecznym celem, który został przed nimi postawiony, jest stworzenie własnej. Niektórzy mają już konkretne pomysły. Uczniowie i ich nauczyciel nie mogą się już doczekać kolejnego spotkania.