Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych

1 marca 2016 r. uczciliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W holu naszej szkoły została zaprezentowana wystawa na temat żołnierzy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego. Niepogodzeni z powojenną sytuacją walczyli o wolną Polskę przeciwko sowieckiemu okupantowi i jego „polskim” zwolennikom.

Nasza szkolna społeczność mogła dowiedzieć się o okolicznościach, w których Żołnierze Wyklęci podjęli walkę z narzuconą Polsce „władzą ludową” oraz poznać życiorysy kilkunastu z wielu tysięcy bohaterów lat 1944-1963.

Podczas przerw z głośników radiowęzła popłynęły współczesne piosenki patriotyczne, upamiętniające niezłomne Polki i Polaków, którzy oddali swoje życie, zdrowie i młodość w służbie dla niepodległości Ojczyzny. Rolę „kustoszy pamięci” pełnili tego dnia uczniowie klasy II e  Karol Przybysz i Kacper Pliszewski.

Elżbieta Łukaszewska