Kamera, akcja, „Skąpiec”

Uczniowie kasy II h postawili sobie ambitny cel, by stworzyć własną ekranizację lektury szkolnej. Wybór padł na komedię Moliera pt. „Skąpiec”. Drugoklasiści przez kilka tygodni pracowali nad scenariuszem, przygotowywali kostiumy i scenografię. 30 stycznia i 20 lutego spotkali się na amatorskim planie filmowym, który dzięki życzliwości Pana Krzysztofa Gadomskiego, dyrektora przasnyskiego MDK-u, powstał w sali Klubu Otwartego Umysłu. Młodzi aktorzy pracowali z niegasnącym entuzjazmem, dzielnie znosząc niezliczoną ilość dubli. Efekty ich starań będzie można zobaczyć na początku kwietnia. Wszystko to w ramach gimnazjalnego projektu edukacyjnego zatytułowanego „Z kamerą wśród lektur”, który uczniowie II h realizują pod opieką polonistki Pani Małgorzaty Kuleszy.