Spotkanie II j z dziennikarką

W ramach realizowanego w tym roku projektu edukacyjnego „Miasto mówi ulicami” 19 stycznia uczniowie II j wzięli udział w warsztatach prasowych. Pani Justyna Ben Abdallah, która od lat współpracuje z lokalnymi mediami, opowiedziała uczestnikom zajęć o swoim doświadczeniu i podzieliła się cennymi spostrzeżeniami.

Klasa zapoznała się z właściwą publikacjom drukowanym zasadą odwróconej piramidy, zastanowiła nad cechami dobrego tekstu i najważniejszymi elementami, które mogą przyciągnąć uwagę czytelnika. Głównym tematem spotkania stał się wywiad. Uczniowie sami konstruowali pytania. Odpowiadali na nie koleżanka z klasy i nauczyciel języka polskiego. Było wesoło i ciekawie.

Mimo ograniczeń czasowych udało się przekazać słuchaczom kilka fachowych rad. Skorzystają z nich podczas tworzenia własnych artykułów, które znajdą się w gazetce – jej wydanie stanowić będzie podsumowanie wspomnianego projektu.