OGÓLNOPOLSKA AKCJA EDUKACYJNA – #DZIECI UCZĄ RODZICÓW LEKCJA TRZECIA – BEZPIECZNE FERIE

Zbliżający się okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy.  W ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Centrum Rozwoju Lokalnego uczniowie klas I-III dowiedzieli się jak bezpiecznie spędzać czas na dworze podczas zimowych zabaw oraz na co zwracać szczególną uwagę bawiąc się w domu oraz korzystając z Internetu.

„Dziewiątka bezpieczeństwa”:
Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy!

Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy z dala od ulic, mostów, torów kolejowych!

Zawsze informuj rodziców, opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!

Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku.

Najbezpieczniej jest bawić się pod opieka dorosłych, opiekunów!

Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku- tam jest bezpiecznie!

Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.

W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się.

Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej.

Rozpoczął się wspaniały czas - ferie zimowe! Odpocznijcie, tryskajcie humorem i uważajcie na zdrowie! I oby był śnieg! Udanych ferii!