Integracja w przasnyskim gimnazjum

Dnia 18 września 2014 r. uczniowie integracyjnej klasy I a oraz klasy I c wraz z wychowawczyniami  p. Martą Szczepkowską i p. Agnieszką Grabowską oraz opiekunem - ks. Radosławem Dąbrowskim uczestniczyli w wyjeździe do miejscowości Przejmy.

Dzieciaki wraz z opiekunami brały udział w grach i zabawach zespołowych. Dodatkową atrakcją było wspólne muzykowanie przy ognisku i pieczenie kiełbasek. Podczas wycieczki dopisała piękna pogoda i wyśmienite humory. Ideą tego wyjazdu było zintegrowanie uczniów  klas o różnym poziomie sprawności fizycznej i umysłowej. Dzieciaki zdały egzamin z wrażliwości na medal, udowadniając, że „integracja” w szkole masowej ma sens.

Klasy integracyjne w naszym gimnazjum są cząstką nowoczesnej, twórczej i przyjaznej szkoły  jako miejsca naturalnej nauki, tolerancji, wrażliwości, otwartości i akceptacji. Kształtują wiarę we własne siły, umiejętności poszanowania własnej i cudzej godności. Uczniowie uczyli się, jak niezwykle ważna jest akceptacja odmienności drugiego człowieka i rozbudzenie świadomości, że wszyscy ludzie mają równe prawa, choć różne są ich możliwości.