Komunikat

Dyrektor Publicznego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Noblistów Polskich w Przasnyszu na podstawie informacji Mazowieckiego Kuratorium Oświaty i Wydziału Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie informuje o możliwości otrzymania przez osoby pokrzywdzone przestępstwem oraz członków ich rodzin bezpłatnej pomocy.

Formy świadczeń pomocowych udzielanych na wniosek osób pokrzywdzonych lub członków ich rodzin to pomoc prawna i psychologiczna, a także wsparcie o charakterze finansowym. Na terenie województwa mazowieckiego pomoc taką świadczą m.in. Fundacja Dzieci Niczyje, Centrum Pomocy Dzieciom Mazowiecka, Instytut Psychologii Zdrowia  Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Fundacja Centrum Praw Kobiet  z Warszawy.

Jednocześnie uprzejmie informuję, że pełna lista adresów wraz z danymi kontaktowymi oraz Informator dla Pokrzywdzonego dostępne są na stronach:

- Ministerstwa Sprawiedliwości: www.ms.gov.pl w zakładce: Działalność/Pokrzywdzeni przestępstwem,

- www.pokrzywdzeni.gov.pl

- Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego www.mazowieckie.pl w zakładce: Polityka społeczna/Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie/Placówki świadczące pomoc osobom dotkniętym przemocą w rodzinie/Sieć pomocy Ofiarom Przestępstw

przygotował pedagog szkolny