,,Ćwiczyć każdy może

Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu. Nasza szkoła zadeklarowała przystąpienie do akcji MEN ,,Ćwiczyć każdy może" i wykonywanie zadań związanych z aktywnością fizyczną.

Aby otrzymać tytuł, szkoła musiała podjąć działania na rzecz aktywności fizycznej, z następujących obszarów:

- ruch w szkole - zajęcia edukacyjne organizowane w ramach podstawy programowej,

- wychowanie fizyczne - alternatywne formy realizacji zajęć wychowania fizycznego,

- pozalekcyjne zajęcia sportowe,

- zajęcia zorganizowane (zawody sportowe, sparingi),

- zajęcia niezorganizowane (odkrywamy pasje, zainteresowania, talenty).

Od listopada 2013r. z sukcesem wykonywaliśmy zadania z poszczególnych obszarów  i w ten sposób zaistnieliśmy na mapie Polski pokazującej szkoły promujące ruch w szkole.

Osiągnięcia zgłoszone w ramach akcji „Ćwiczyć każdy może" zostały pozytywnie zaakceptowane przez MEN.

Publiczne Gimnazjum w Przasnyszu otrzymało tytuł Szkoły w Ruchu oraz pamiątkową tablicę.