Ruch to zdrowie, każdy Świetliczak Ci to powie!

W tygodniu poświęconemu aktywności fizycznej i zdrowemu odżywianiu dzieciaki miały okazję poczuć się jak prawdziwi sportowcy. Uczniowie brali udział w rozgrywkach drużynowych dotyczących dyscyplin sportowych oraz sprawdzali swoją wiedzę, rozwiązując quiz o sporcie oraz grając w „Zdrowe bingo”.
Świetliczaki zapoznały się z wyglądem piramidy zdrowego odżywiania, którą podczas zajęć mieli okazje samodzielnie wykonać.
Zdobyta wiedza pozwoliła starszym Świetliczakom wspólnie wykonać plakat promujący zdrowy tryb życia, nasze najmłodsze Świetliczaki natomiast sprawdzały „Czy można zjeść tęcze?”
Sprawdziliśmy także jak Świetliczaki radzą sobie z rozpoznawaniem poszczególnych warzyw i owoców tylko za pomocą zmysłu smaku. Poszło im znakomicie, a poza tym okazało się, że cytryna wcale nie oznacza skwaszonej miny, co więcej może wywoływać uśmiech na twarzy

Nie zabrakło także tańców w rytmach zumby, która przyniosła Świetliczakom masę śmiechu i dobrej zabawy!