XII Spring Day

6 maja odbyła się debata polityczna pod hasłem „Zagrożenia i nadzieje”. W murach naszej szkoły gościliśmy panią europoseł Julię Piterę (PO), panów posłów Marka Jakubiaka (Kukiz’15) i Zbigniewa Gryglasa (Nowoczesna), pana senatora Jana Marię Jackowskiego (PiS) oraz pana Arkadiusza Iwaniaka (SLD). Swoją obecnością zaszczycili nas także przedstawiciele władz miasta i rodziców.

Spotkanie to było doskonałą okazją, by decydenci udzielili odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Każdy z uczestników debaty miał 3 minuty na odpowiedź, w ramach której mógł też ustosunkować się do wypowiedzi innej osoby. Na twarzach uczniów widoczna była ekscytacja, a podczas wymiany poglądów przez polityków nie obyło się bez sporów. Gdy emocje opadły, uczestnicy spotkania, zgodnie z tradycją, wspólnie posadzili drzewko.

Debatę uważamy za udaną i mamy nadzieję, że za rok również będziemy mieli okazję gościć tak wpływowych ludzi ze świata polityki.

Uroczystość przygotowali uczniowie pod opieką nauczycieli: Hanny Bobińskiej, Urszuli Wasilewskiej, Beaty Brzęckiej, Agnieszki Rajskiej-Kołakowskiej i Piotra Jeronima.

Natalia Gadomska