Gimnazjaliści dbają o ekologię

W 2014 roku już po raz ósmy w przasnyskich szkołach podstawowych i gimnazjalnych przeprowadzony został projekt „Przasnysz – czyste miasto”. W tym roku uczniowie pracowali pod hasłem  „Przasnyszanie nie próżnują, swoje śmieci segregują”.

W ramach akcji w naszej szkole przeprowadzono 17 lekcji, których celem było propagowanie troski o środowisko. 19 maja odbył się I etap Międzyszkolnego Konkurs Ekologicznego, w którym uczestniczyło 13 uczniów naszej szkoły – rozwiązywali oni specjalnie przygotowany test. Następnie musieli zgromadzić jak największą ilość wysegregowanych odpadów. Wśród uczniów Publicznego Gimnazjum znalazło się aż 9 laureatów ww. plebiscytu.

W ramach nagrody zwycięzcy wzięli udział w wycieczce ekologicznej do Centrum Edukacji Przyrodniczo-Ekologicznej PAN  w Powsinie. Zwieńczeniem działań było też obsadzenie zakupionymi w ramach akcji krzewami  skwerku u zbiegu ulic Ciechanowskiej i o. Bernarda Kryszkiewicza.

30 października 2014 roku na sesji Rady Miejskiej, Burmistrz Miasta Przasnysz wręczył dyrektorom wszystkich szkół,  biorących udział w projekcie, nagrody w postaci programów multimedialnych do nauki zagadnień ekologicznych oraz podziękowania dla nauczycieli realizujących projekt. W naszym gimnazjum opiekę nad grupą proekologiczną sprawowała p. Beata Płachta.