Śladami okupowanej Warszawy

W pochmurny piątek 16 października uczniowie III c i III g pojechali na wycieczkę do Warszawy. Trzecioklasistom towarzyszyły panie: Bożena Bugaj, Małgorzata Kulesza, Aneta Rudzińska i Marta Szczepkowska.

Głównym celem wyprawy był „powrót” do lat wojny i okupacji. W związku z tym gimnazjaliści odwiedzili Kwaterę Harcerskiego Batalionu Armii Krajowej „Zośka” na powązkowskim Cmentarzu Wojskowym, gdzie zapalili znicze na grobach bohaterów „Kamieni na szaniec” – Jana Bytnara, Aleksego Dawidowskiego i Tadeusza Zawadzkiego oraz autora książki – Aleksandra Kamińskiego.

Ogromną wartość edukacyjną miała wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzięki wspaniałym przewodnikom trzecioklasiści przenieśli się na ponad dwie godziny w świat powstańczej stolicy. Sugestywne ekspozycje, odgłosy nalotów i bombardowań, przejście kanałami, projekcja filmu „Miasto ruin” oraz znakomity komentarz pracowników muzeum to niezapomniane doświadczenia, które uczestnicy wycieczki będą mogli wykorzystać na lekcjach języka polskiego i historii.

Wieczór natomiast upłynął pod znakiem rozrywki. Uczniowie obejrzeli niemalże kultowy spektakl Teatru Kwadrat „Szalone nożyczki”. Interaktywna komedia wciągnęła wszystkich w rozwiązywanie kryminalnej zagadki, wywołując przy tym mnóstwo emocji i uśmiechu.