Uroczyste pożegnanie Absolwentów klas ósmych.

Mottem piątkowej uroczystości pożegnania absolwentów były słowa Victora Hugo: ,,Nic nie tworzy przyszłości tak jak marzenia’’.
Uroczystość zakończenia roku rozpoczął Pan Dyrektor Grzegorz Grabowski mówiąc do uczniów klas 8, ich rodziców i zgromadzonych gości:
„Mam nadzieję, że lata spędzone w Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki będziecie wspominać jako czas niezwykły – czas w którym dorastaliście, zdobywaliście wiedzę, kształtowaliście charaktery, odkrywaliście swoje pasje.
Mam też nadzieję, że młodzieńcze marzenia, które zrodziły się w Waszych umysłach powiodą Was w dobrym kierunku i wspaniałej przyszłości, będą motywowały do działania i przekraczania własnych ograniczeń, gdyż dla Was, drodzy Absolwenci rozpoczyna się dziś nowy rozdział w Waszym życiu.
Kończąc szkołę podstawową wkraczacie bowiem w kolejny etap edukacji, ale w myślach moich i nauczycieli, którzy z Wami pracowali, na zawsze pozostaniecie uczniami tej szkoły. Mieliśmy zaszczyt towarzyszyć Wam w trudnej i pełnej wyzwań wyprawie po dojrzałość i wiedzę. Pamiętajcie, że warto pozostać uczniem przez całe życie. Głód wiedzy, chęć doświadczania i ciekawość sprawiają, że wciąż się rozwijamy, zmieniamy i żyjemy naprawdę.
Przed Wami dwa miesiące wakacji, czas wyjazdów i korzystania z uroków lata. Z takim samym zaangażowaniem, z jakim pracowaliście w czasie minionego roku szkolnego, zagospodarujcie i zaplanujcie ten czas. Spędzajcie go aktywnie, ciekawie, interesująco i przede wszystkim bezpiecznie.
Kochani na koniec….
Życzę Wam dobrej, pięknej i szczęśliwej przyszłości.
Dziękuję.”
Podsumowując rok szkoły Pan Dyrektor poinformował, iż dnia 15 czerwca 2022 r. uchwałą Rady Pedagogicznej 82 uczniów klas ósmych ukończyło Szkołę Podstawową nr 3 imienia Tadeusza Kościuszki w Przasnyszu.
29 uczniów klas ósmych otrzymało świadectwo z biało-czerwonym paskiem, co oznacza średnią ocen co najmniej 4,75 oraz wzorowe bądź bardzo dobre zachowanie.
W tym roku szkolnym już po raz 17 został przyznany tytuł Absolwenta Roku Szkoły przy ulicy Orlika 48 w Przasnyszu, którym został :
UCZEŃ KLASY VIII C MICHAŁ WIKTOROWICZ
Michał otrzymał następujące nagrody:
• Rower GÓRSKI ufundowany przez firmę rowerową IDEA BIKE
• Kurs języka hiszpańskiego ufundowaną przez szkołę językową InterClass
• VOUCHER o wartości 350 zł do parku linowego Gibon w Przasnyszu
• A także pamiątkową grawerowaną tabliczkę
Wszyscy uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce otrzymali nagrody książkowe, wręczono również nagrody za pracę w Samorządzie Uczniowskim, reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym, konkursie o „Pióro Dyrektora”, a także za udział w zawodach sportowych.
Podsumowaniem piątkowej uroczystości było przepiękne przedstawienie "Kopciuszek", które przygotowały Pani Katarzyna Kowalska, Małgorzata Kulesza, Agnieszka Grabowska, Katarzyna Kiliańska , Paulina Pazdrąg wraz z uczniami klas 6,7 i 8. Dekorację do przedstawienia przygotowała Pani Agnieszka Rajska-Kołakowska. Układ taneczny dziewczynek z klasy 1a został przygotowany pod okiem Pani Anny Mróz i Sylwii Cieślak-Tańskiej.