Dzień Życzliwości i Pozdrowień u Świetliczaków.

W związku z obchodzonym w świetlicy szkolnej Dniem Życzliwości i Pozdrowień w ostatnich dniach Świetliczaki zachęcały rówieśników do bycia życzliwym, okazywania sobie szacunku, niesienia bezinteresownej pomocy i uśmiechu
Uczniowie stworzyli wspólnie „Plakat życzliwości”, który ozdobili własnoręcznie wykonanymi rysunkami z swoimi podobiznami oraz „złotymi myślami życzliwości”. Zabawa z „włóczką życzliwości” pokazała Świetliczakom jak ważna jest życzliwość w relacjach międzyludzkich.
Utworzyli także kolorowy łańcuch z rysunkami tolerancyjnych zachowań, który zdobi korytarz szkolny. Starsze Świetliczaki wykonały plakaty - słoneczka nawiązujące do uprzejmych słów.
Uczniowie starali się wywołać uśmiech na twarzy kolegów i koleżanek poprzez rysowanie obrazków dotyczących życzliwości oraz poprzez pisanie pozytywnych haseł pełnych szacunku i radości.
Nasze najmłodsze Świetliczaki stworzyły natomiast „kwiatki życzliwości”, które przypominały im o wartości, jaką mają magiczne słowa.