22 marca odbył się w naszej szkole Dzień Nowych Technologii w Edukacji.

22 marca 2021 r. odbył się w naszej szkole Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Jest to inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, która stała się okazją do popularyzacji technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w codziennej pracy z uczniami w szkole i poza nią. O tym, że współczesne komputery, smartfony czy tablety nie tylko bawią, lecz także uczą dobrze wiedzą uczniowie przasnyskiej Trójki.
Quiver, QR Code, kalkulator, magiczna ściana, Voki (Internetowe narzędzie do tworzenia animowanych postaci), prezentacje multimedialne, quizy, karaoke, wideokonferencja i transmisja live prosto z fanpage Wód Polskich - to i wiele innych stanowiło dziś główny element zajęć oddziałów przedszkolnych.
Nasze rysunki ożyły dzięki technologii QR, a generator pozwolił zakodować magiczne wyrazy.
Do projektu dołączyli uczniowie klasy 3D. Podczas zdalnego nauczania i przy pomocy współczesnej technologii komunikacyjnej powitali PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY. Dzieci z zapałem rozwiązywały zagadki matematyczne na platformach edukacyjnych, śpiewały piosenki, oglądały filmy przyrodnicze oraz sprawdzały swoją wiedzę polonistyczną w grach i quizach. Nauka przez zabawę i przy pomocy nowych technologii jest przyjemnością.
Wideorelacja z realizacji projektu niebawem na naszym Fanpage