II d na spotkaniu z paraolimpijczykiem Łukaszem Szeligą

W środę 17 lutego uczniowie klasy II d pod opieką pań: Aldony Soszyńskiej, Małgorzaty Kuleszy i Iwony Turkowskiej udali się na wycieczkę do siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, gdzie zwiedzili ekspozycję Muzeum Sportu i Turystyki.

Głównym celem wyjazdu było spotkanie z paraolimpijczykiem – Panem Łukaszem Szeligą, wielokrotnym Mistrzem Polski w narciarstwie alpejskim oraz uczestnikiem igrzysk paraolimpijskich w Nagano, Salt Lake City i Turynie, a obecnie prezesem Polskiego Klubu Paraolimpijskiego.

Wyjazd ten to kolejne z działań podjętych przez uczniów II d w ramach gimnazjalnego projektu edukacyjnego „Niepełnosprawni w sporcie”, który realizują od października pod okiem Pani Aldony Soszyńskiej. Drugoklasiści regularnie uczestniczą w treningach przasnyskiej drużyny Black Dragons. Zaangażowali się również w akcję zbierania plastikowych nakrętek, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup wózków do gry w koszykówkę dla zespołu. Podczas środowego wyjazdu mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat dyscyplin uprawianych przez niepełnosprawnych sportowców oraz idei paraolimpizmu. Pan Łukasz Szeliga opowiedział również o własnych doświadczeniach i chętnie odpowiadał na zadawane przez uczniów pytania.

Wycieczka do PKOL-u odbyła się dzięki wsparciu finansowemu firmy Volteno oraz Zajazdu Staropolskiego.