Poetyckie spotkanie „W żółtych płomieniach liści"

21 listopada w naszej szkole odbył się wieczór poetycki zorganizowany przez nauczycieli języka polskiego oraz uczniów zainteresowanych twórczością liryczną. Młodzież przygotowała własne interpretacje utworów poetyckich związanych tematycznie z jesienią, swoje ulubione wiersze czytali również poloniści.

W miłej atmosferze ujawnił się m.in. talent poetycki trzecioklasisty Gabriela Kublika, który nie tylko zaprezentował napisany przez siebie utwór, ale w trakcie wieczoru stworzył kolejny i przeczytał jako podsumowanie tego owocnego we wzruszenia spotkania. Dodatkową atrakcją imprezy był występ wokalny nauczycielki języka angielskiego pani Edyty Krząstek.

O tym, że ciepły nastrój tego chłodnego jesiennego wieczoru na długo pozostanie miłym wspomnieniem, świadczą pozytywne komentarze uczestników spotkania i przybyłych gości. Mamy nadzieję, że młodzi ludzie utwierdzili się w przekonaniu o wartości i potędze poezji. To ona zabiera nas w nową, niepoznaną dotąd przestrzeń. Potrafi też rozświetlić listopadowy mrok.