Nasz patriotyczny dzień

W poniedziałek 9 XI odbył się apel z okazji 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawienie, które mogliśmy zobaczyć, stanowiło interesującą opowieść o znaczących wydarzeniach sprzed prawie stu lat. Interaktywną atrakcją był kolejny element programu – konkurs pieśni patriotycznych, w którym wszystkie klasy zaprezentowały swoje talenty wokalne.

Dzięki naszym szkolnym obchodom tej uroczystości uczniom przybliżona została historia. Dostrzegli oni, że 11 listopada to nie tylko dzień wolny od zajęć lekcyjnych, ale również radosne święto narodowe.

O teksty, przygotowanie występujących i wystrój sali zadbała nauczycielka historii p. Bogumiła Mocek wraz ze swoimi podopiecznymi z klasy IIIc.

Natalia Gadomska