Gimnazjaliści na balu

W sobotę 24 października 2015 r. odbył się bal charytatywny na rzecz chorego na rozszczep kręgosłupa Eryka Krzykowskiego. W ramach projektu edukacyjnego jako wolontariusze wzięli w nim udział uczniowie z klasy II i. Celem wydarzenia było zebranie środków, które będą przeznaczone na rehabilitację chłopca.

Impreza w Szkole Podstawowej nr 1 rozpoczęła się o godzinie 14⁰⁰. Każdy z uczniów miał mnóstwo zadań do wykonania: malowanie twarzy, prowadzenie różnych zabawy dla dzieci, obsługa sprzętu muzycznego. Dziewczyny dodatkowo zaplatały warkoczyki młodszym koleżankom. Podczas balu odbył się również finał konkursu wokalnego oraz rozstrzygnięcie plebiscytu na najstraszniejszy kostium halloweenowy.

Około 17⁰⁰ bal dobiegł końca. Wychodzący żegnali organizatorów uśmiechem. Aktywiści z II i mają nadzieję, że jeszcze nie raz będą mogli służyć innym swoją pomocą.