Nietypowe oglądanie świata

22 października uczniowie klasy II a, II c oraz II i pod opieką nauczycielek: Agnieszki Grabowskiej, Anety Rudzińskiej, Marty Szczepkowskiej i Renaty Śliwkowskiej udali się na wycieczkę do Warszawy.

Na początku wzięli udział w niezwykłej „Niewidzialnej wystawie”. Wyjątkowa interaktywna podróż w świat niedostępny dla wzroku pozwoliła uczniom dowiedzieć się, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy tego podstawowego zmysłu. Gimnazjaliści pozyskiwali informacje za pomocą dotyku, słuchu i węchu oraz poczucia równowagi. W ten sposób mogli poznać nie tylko trudności, z jakimi spotykają się niewidomi, ale również mieli okazję stwierdzić, że nawet w ciemności świat może być piękny i pełny. Wydarzenie to okazało się doskonałą lekcją empatii wobec osób niewidomych.

Kolejnym etapem wycieczki był klimatyczny spacer po warszawskiej Starówce, podczas którego uczniowie, dzięki barwnym opowieściom przewodnika, poznali zabytki i historię stolicy.

Ostatnim punktem wyjazdu była projekcja filmu pt. „Everest”. Podczas seansu 3D gimnazjaliści mogli zobaczyć najwyższe góry świata, podziwiać przepiękne zakątki naszego globu oraz oglądać nierówną walkę człowieka z naturą.

Cały dzień obfitował w niezwykłe wizualne i emocjonalne doznania. Uczestnictwo w niezwykłej wystawie, podziwianie zabytków i filmowych krajobrazów sprawiły, że uczniowie inaczej dziś patrzą na świat.