Świąteczny klimat w świetlicy.

W świetlicy szkolnej świąteczny klimat gości już od pierwszych dni grudnia, kiedy to nasza sala zamieniła się w zimową krainę.
Pojawiła się także skrzynka na listy, do której uczniowie z wielką starannością oraz zaangażowaniem tworzyli listy zaadresowane do Świętego Mikołaja.
Wspólnie stworzyliśmy „Choinkę Świetliczaków”, która dumnie ozdabia szkolny korytarz. Nie zabrakło także własnoręcznie wykonanych dekoracji świątecznych takich jak: mikołaje, śnieżynki, skrzaty, bałwanki, choinki czy renifery. Świetliczaki miały okazje samodzielnie wykonać pudełeczka świąteczne, które mogą posłużyć za ozdobę choinkową.
Uczniowe
świetnie

bawili się wybierając motywy świąteczne i tworząc własnoręczne eko-pocztówki z makulatury, na których napisali życzenia świąteczne dla rodziny lub znajomych.
Uruchomiliśmy również świetlicową produkcje ozdób choinkowych z gliny samoutwardzalnej, która dostarczyła naszym uczniom masę dobrej zabawy.
Najmłodsi podczas zajęć rozwijających zmysł dotyku losowali oraz odgadywali jakie zabawki zostawił im w worku Mikołaj.
Nie zabrakło także zabaw ruchowych i tanecznych w rytmie świątecznych piosenek, które na dobre wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.