Dzień Postaci z Bajek w świetlicy szkolnej.

Tego dnia nasza świetlica zamieniła się w krainę bajkowych postaci. Przebrania oraz opaski, które zdobiły tego dnia naszych uczniów, pozwoliły świetliczakom upodobnić się do ich bajkowych ulubieńców.
Dzień ten stanowił idealną okazję do zapoznania się z kultowymi bajkami sprzed lat.
Nie zabrakło także konkurencji, wymagających wykazania się znajomością bajek. Świetliczaki rozwiązywały zagadki, bawiły się w skojarzenia, zmagały się również z quizem dotyczącym znajomości bajkowych postaci. Konkurencja pt: „Zatrute jabłko” sprawdzała szybkość i refleks naszych Świetliczaków. Natomiast zabawa „Pomagamy Kopciuszkowi” sprawiła, że uczniowie mogli poczuć się jak Kopciuszek, oddzielając fasolę od grochu.
Na koniec, wybrany został „król i królowa” w kategorii: najlepsze przebranie.
Oprócz świetnej zabawy dzień ten stanowił także idealną okazję do zapoznania przez uczniów zasad współpracy i działania w grupie
Świetliczaki stworzyły także plakaty ze swoimi ulubionymi postaciami bajkowymi, które teraz zdobią naszą świetlicę i przypominają nam o tym niezwykłym dniu.