Zakonczenie roku szkolnego klas VIII i 3 gimnazjum.

19 czerwca 2019 roku, o godzinie 16:00 uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019.
Po raz ostatni  pożegnaliśmy absolwentów Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich i absolwentów klas VIII Szkoły Podstawowej nr 3 przy ulicy Orlika 48.

Gdy o godzinie 16 00 szkolną halę wypełnili zaproszeni goście oraz trzecioklasiści i ósmoklasiści z rodzicami, głos zabrał Pan Dyrektor Grzegorz Grabowski. W swoim przemówieniu odniósł się do dokonań z mijającego roku. Lista uczniów nagrodzonych za różnorakie osiągnięcia była bardzo długa. Rodzice, których dzieci uzyskały świadectwo z biało-czerwonym paskiem, otrzymali listy gratulacyjne. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Basia Skibniewska, uczennica klasy III gimnazjum – laureatka kuratoryjnego konkursu biologicznego oraz laureatka kuratoryjnego konkursu z  języka polskiego oraz Alicja Chmielińska, uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej  – laureatka kuratoryjnego konkursu z biologii.
Laureatki otrzymały aparaty fotograficzne firmy CANNON.
Już po raz 15. przyznano tytuł Absolwenta Roku. Otrzymała go tym razem Barbara Skibniewska, której wręczono z tej okazji liczne nagrody – rower, laptop, roczny kurs języka hiszpańskiego, pamiątkowy zegarek oraz kartę wstępu do parku linowego ,,Gibon’’.

Zakończenie roku stało się też dobrą okazją, by podziękować wszystkim tym, którzy wspierali działania szkoły. Zgodnie ze zwyczajem darczyńcy uhonorowani zostali tytułem „Przyjaciela Szkoły”. W tym zacnym gronie znaleźli się:
Pani Elżbieta Kempisty za lata społecznej pracy, jako przewodnicząca ,,Koła stowarzyszenia pomocy szkole’’,
Pan Zbigniew Makowski za kilkuletnią pracę na rzecz szkoły, jako Przewodniczący Rady Rodziców,
Prezes zarządu ZIPP Monteria Volteno, Pan  Robert Olsztyn,
Pani Anna Niska,
Pan Janusz Osiadacz,
Pan Damian Borkowski.

Najbardziej wzruszającym momentem podczas uroczystości było pożegnanie odchodzących na emeryturę nauczycieli, którzy często całe swoje życie związali z naszą szkołą.
Ostatni raz zabrzmiał w tym roku dzwonek dla: Pani wicedyrektor Grażyny Kowalkowskiej, Pani Hanny Bobińskiej i Pani Wandy Sawickiej, która od września będzie uczyła w SP nr 1.

Gdy zdawało się, że emocje już opadły, na scenę wkroczyli uczniowie, którzy zaprezentowali pod kierunkiem i reżyserią Pani Beaty Płachty ,,BENEFIS GIMNAZJUM – COŚ SIĘ KOŃCZY, COŚ ZACZYNA”, do którego scenariusz napisała Basia Skibniewska, współreżyserowała Wiola Kieczmerska, a oprawę muzyczną przygotowała Julia Rudzińska. Piękne piosenki, liczne pokazy taneczne, wspaniale odegrane role i adekwatna dawka dowcipu sprawiły, że widownia nagrodziła występ gromkimi brawami. W skeczu pt. tytułem ,,Wywiadówka’’ udział wzięli i odegrali rolę rodziców Pan Burmistrz Przasnysza, Łukasz Chrostowski, pani Monika Szlachetka, ksiądz Dariusz Roliński oraz nauczyciel wychowania fizycznego Pan Michał Pragacz.

Następnie absolwenci klas VIII i III udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami. Żegnali się z nauczycielami i kolegami, którzy wybierają się do innych szkół. W murach szkoły będą zawsze mile widziani. Mają też stałe miejsce w naszej pamięci…